Cariere

Fii un perfectionist!

Alege o cariera alaturi de noi.

Gral Medical este o firma privata cu capital integral romanesc din topul celor mai mari companii din domeniul serviciilor medicale. Compania a reusit sa construiasca o retea de 27 centre medicale in Bucuresti si in judetele Prahova, Dolj, Sibiu, Arges, Valcea Bacau si Vrancea, unde lucreaza peste 1200 de medici si asistente.

Suntem o companie in continua dezvoltare, avem nevoie de persoane motivate si determinate, capabile sa lucreze intr-un mediu dinamic.

Pentru a te alatura echipei GRAL Medical, te rugam sa trimiti CV-ul insotit de o scrisoare de intentie la adresa resurse.umane@gralmedical.ro, specificand la subiect pozitia pentru care aplici. Inainte de a trimite CV-ul te rugam sa parcurgi Nota de informare privind prelucrarea datelor cu caracter personal ale candidatilor posturilor vacante de mai jos.

ASISTENT MEDICAL GENERALIST

Cerințe :
  • Ai studii în domeniu (școala postliceală / facultate de specialitate)
  • Ai experiența de lucru în spital de minim 1 an: bloc operator, anestezie și terapie intensivă sau secție cu paturi.
  • Deții ALP și Malpraxis vizate la zi
  • Îți place să lucrezi cu oamenii și esti empatic(ă)
  • Ești o persoană comunicativă, cu atitudine pozitivă
  • Îți place să lucrezi în echipă
  • Ai minime cunoștințe MS Office
  • Disponibilitate pentru program de lucru în ture de 8 sau 12 ore

Responsabilități:
  • Activitate de asistent medical generalist în spital , dedicat efectuării actului medical

Ce îți oferim:
  • Pachet salarial atractiv
  • Training la angajare

BIOLOG/BIOCHIMIST

Cerințe :

  • Ai studii în domeniu (facultate și master de specialitate)
  • Ești o persoană comunicativă, cu atitudine pozitivă, proactivă și ai dorința continuă de învățare
  • Ai experiență anterioară (constituie un avantaj)
  • Deții anumite cursuri de specialitate (constituie un avantaj)

  • Verificarea calibrărilor conform sistemului calității
  • Prelucrarea probelor și interpretarea rezultatelor conform procedurilor
  • Asigurarea validării tehnice a rezultatelor, precum și rezolvarea problemelor care pot apărea în activitatea de laborator
  • Anunțarea urgențelor și luarea deciziei, împreună cu medicul de laborator, necesității repetării testelor
  • Participarea la raportul de gardă
  • Executarea tehnicilor de laborator-hematologie, biochimie, coagulare, imunologie, biochimie urină, sediment, coprocitogramă (după caz)

  • Training și cursuri de perfecționare
  • Colectiv tânăr și dinamic
  • Posibilitatea de avansare în cadrul companiei